Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna

Lek. med. Maciej Panek

Wizyty umawiane telefonicznie: tel. 502 660 502

KOREKCJA ZMARSZCZEK – BOTOX

1Zabieg preparatem BOTOX to niezwykle skuteczna, bezpieczna i co bardzo ważne, niechirurgiczna metoda walki ze zmarszczkami. Leczenie BOTOX’em skutecznie wygładzi zmarszczki mimiczne i przywróci twarzy młodość oraz świeżość.

BOTOX jest równie skuteczny zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Zabieg trwa około 15 minut. Do normalnej aktywności i codziennych obowiązków można powrócić zaraz po podaniu BOTOX’u. Pierwsze efekty działania botoksu pojawiają się w okresie od 24 h do 3-7 dni od podania preparatu. Maksymalny efekt działania botoksu uzyskuje się w okresie do 14 dni od zabiegu.

 

OKOLICE OKO – REDENSITY TEOYSAL

2Redensity to gama produktów najnowszej generacji służących do korekcji zmarszczek. Dzięki zawartości unikalnych składników nadają się doskonale do szczególnie wrażliwych obszarów twarzy.

Redensity to rewolucyjny produkt 3 w 1. Zawiera on optymalnie dobrane stężenie kwasu hialuronowego, a także kompleks odnawiający skórę i lidokainę. Redensity jest unikalnym żelem o niskich właściwościach higroskopijnych, specjalnie opracowanym do wykonywania zabiegów delikatnej strefy wokół oczu, dzięki czemu minimalizuje ryzyko powstania obrzęku. Przeznaczony do zabiegów okolic oczu a także do delikatnych zmarszczek, zapewniając naturalną, bezpieczną i długotrwałą korekcję.

POWIĘKSZANIE I MODELOWANIE UST

3Wraz z wiekiem pojawiają się zmiany wynikające z postępującego procesu starzenia ust, który polega na odwodnieniu czerwieni wargowej. Odwodnienie jest przyczyną utraty przez usta jędrności  i objętości, kąciki ust zaczynają opadać, a brzegi ust ulegają zwiotczeniu.

Wszystkie te niedoskonałości możemy skutecznie skorygować podając w usta wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego. Zabieg ma na celu powiększenie ust, korektę zbyt wąskiej lub słabo wykształconej wargi dolnej lub górnej, czy też słabo zarysowanego konturu ust.

 

WYPEŁNIANIE ZMARSZCZEK

4Najczęściej stosowane substancje do wypełniania zmarszczek to preparaty na bazie kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy występuje w organizmie człowieka w sposób naturalny i jest on podstawowym składnikiem skóry, odpowiada za utrzymanie jej właściwego poziomu nawilżenia i jędrności. Niestety, wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze stopniowo się zmniejsza, wskutek czego staje się ona wysuszona, wiotczeje, pojawiają się pierwsze zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją jędrność i objętość.

Preparaty zawierające kwas hialuronowy podane do skóry właściwej skutecznie uzupełniają jego niedobór, doskonale nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, nadają objętość, modelują usta, poprawiają kontur twarzy oraz pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry.

 

MODELOWANIE KONTURÓW TWARZY (VOLUMETRIA)

5W wyniku starzenia się twarzy pewne obszary, szczególnie okolice skroni i kości policzkowych ulegają zanikowi poprzez zmniejszenie ilości m.in. tkanki tłuszczowej. Zmiany te nadają twarzy starszy wygląd, przyczyniając się do opadania policzków oraz powstania zmarszczek w dolnych częściach twarzy.

Wolumetryczne odmładzanie polega na przywróceniu utraconej objętości i korekcie zarysu twarzy. Zabieg modelowania konturów twarzy nie tylko pozwala na dyskretną zmianę proporcji twarzy, ale powoduje również efekt liftingujący.

Wchłaniający się kwas hialuronowy, zapewnia doskonałe nawilżenie okolicznych tkanek, dając tym samym efekt wypoczętej, młodej i zdrowej skóry. Zabieg modelowania konturów twarzy nie wyłącza pacjenta z codziennej aktywności.

 

MEZOTERAPIA – ZASTRZYK MŁODOŚCI

Mezoterapia to zabieg polegający na iniekcji małych dawek substancji leczniczych w celu rewitalizacji i regeneracji skóry. Poprzez dostarczenie skórze substancji odżywczych w odpowiednie miejsca takie jak skóra twarzy, szyi, dekoltu, pośladki, uda, brzuch czy owłosiona skóra głowy, możemy osiągnąć wspaniałe efekty poprawy kondycji skóry, zapobiegać jej starzeniu oraz zahamować wypadanie włosów czy powstawanie cellulitu. Mezoterapia jest znacznie bardziej efektywna od drogich kosmetyków i w konsekwencji tańsza.

Obszary najlepiej kwalifikujące się do mezoliftu i mezoterapii:

  • twarz (kurze łapki, pojedyncze zmarszczki, rewitalizacja całej twarzy),
  • szyja,
  • dekolt,
  • dłonie,
  • brzuch,
  • pośladki,
  • uda,
  • włosy (skóra owłosiona głowy).

NADPOTLIWOŚĆ PACH

6Pocenie to prawidłowy proces organizmu. Na ciele ludzkim jest ok. 2-3 mln gruczołów potowych. Nadmierne pocenie może być zlokalizowane i dotyczy tylko pach lub też może być uogólnione i dotyczy całego ciała.

Blokowanie czynności gruczołów potowych przy pomocy toksyny botulinowej – jest to sposób na zlikwidowanie nadpotliwości – uważany obecnie za przynoszący najlepsze rezultaty i jednocześnie obarczony małym ryzykiem. Za pomocą jednego zabiegu można zlikwidować tę przykrą dolegliwość na kilka miesięcy!